Trakt winny

Zapraszamy do jedynego takiego TRAKTU WINNEGO W POLSCE!

Jedną z historycznych ciekawostek i miejsc wartych zobaczenia jest założony w 2020 r. przez Winnicę Saganum i księdza kanonika Władysława Tasiora TRAKT WINNY w zabytkowych piwnicach Zespołu Poklasztornego Kanoników Regularnych w Żaganiu. 

Tu, w historycznych podziemiach, stworzyliśmy minimuzeum winiarstwa, jest sala degustacyjna i leżakownia win czerwonych oraz win musujących. Wina czerwone dojrzewają tu w dębowych beczkach, zaś przyklasztorny ogród został obsadzony rondem i solarisem. 

Warto dodać, że historia zatoczyła koło, bo tradycje winiarskie Żagań zawdzięcza właśnie kanonikom regularnym, którzy osiedlili się tu pod koniec XIII wieku. 

Sam zespół poklasztorny z Biblioteką Poaugustiańską jest ważnym i imponującym zabytkiem - historyczną i turystyczną atrakcją regionu, uznaną w 2011 za POMNIK HISTORII.

ZWIEDZANIE TRAKTU I DEGUSTACJE:

Zapraszamy do zwiedzania Traktu i na winne degustacje (możliwość poszerzenia o produkty regionalne), spotkania i pokazy o tematyce winnej, regionalnej, historycznej, możliwość dostosowania zakresu i tematu do potrzeb odbiorców.

Spotkania w Trakcie Winnym łączymy z oprowadzaniem i opowieściami o uprawie winorośli, procesie wytwarzania wina i samym winie, historii zabytkowego Żagania i miejscowych tradycjach winiarskich.

 

 

Zapraszamy do kontaktu:

 

tel.: +48 607 503 568

tel.: +48 601 967 489

e-mail: saganum@winnicasaganum.pl

      Do zobaczenia w Bożnowie i Żaganiu!